Франция сапары

Аударма ісі және шетел тілдері кафедрасының меңгерушісі Хайржанова Ақмарал Хатифқызы 19-26 ақпан аралығында Францияның Пуатье университетіне және Сорбонн Нувель университеттеріне іссапармен барды. Іссапар барысында Пуатье университетінде Еразмус+ бағдарламасы бойынша жаңа келісім шартпен танысу, академиялық ұтқырлық, қос дипломды бағдарламалар талқыланды. Х.Досмұхамедов университеті Пуатье университетімен 2014 жылдан бері ынтымақтастық қарым-қатынаста жұмыс жүргізілуде.Бірнеше студенттер осы университетте академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша 1 семестр білім алса, ПОҚ-ы тағылымдамадан өтті.
24 ақпанда Париждің Сорбонн Нувель университетінде болып, сол жермен танысып, біздің университетпен келісім-шарт жобасы талқыланды. Sorbonne Nouvelle гуманитарлық және әлеуметтік ғылымдардағы пәнаралық зерттеулерді ұсынады: коммуникация, тілдер, әдебиет, өнер және қазіргі қоғам. Әлемдегі ең үздік 50 тіл университетінің қатарына кіреді. Осы оқу жылында келісімшартқа отырып, келесі 2023-2024 оқу жылынан бастап академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша студенттерді қабылдайтындығы туралы және магистранттарды біздің университетке тағылымдамадан өтуге жіберу т.б мәселелер талқыланды.

Хайржанова Акмарал Хатифовна ф.ғ.к –аударма ісі және шетел тілдері кафедрасы меңгерушісі