Қазақстан халқы ассамблеясы

Хәлел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Атырау облысы әкімі аппараты Қазақстан халқы Ассамблеясы Хатшылығы мен «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесімен, облыстық этномәдени бірлестіктерімен тығыз байланыстар орнатады. Аталған мекемелермен азаматтық бейбітшілікті және этносаралық төзімділікті сақтау мен нығайтуға бағытталған ғылыми-білім беру, әлеуметтік-мәдени шаралар, акциялар ұйымдастырады.

Сондай-ақ Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-зерттеу Институты Л.Н. Гумилев атындағы ЕҰУ-нің Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедрасы мен «Республикалық Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедраларының қауымдастығы» қоғамдық бірлестігі және басқа да Қазақстандағы ЖОО-ның құрылымдарымен тығыс байланыста жұмыстар атқарады.

Жыл сайын ҚХА Хатшылығы мен «Қоғамдық келісім» РММ тарапынан ұйымдастырылған жалпыұлттық бірліктің қазақстандық үлгісіне арналған үздік ғылыми жобалар конкурсына Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғалымдары, студенттер мен магистранттары қатысып жүлде орындарға ие болады.

2018 ж. 28 қарашада Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ҚХА Институтының директоры, т.ғ.д., профессор Ж.Ү. Қыдыралина және қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының меңгерушісі, т.ғ.д. Л.Б. Бердіғожин облыстық Достық ұйінде өткізілген «Қазақ тілінің қалыптасуы тарихы мен оның модернизациялау» тақырыбындағы конференцияда баянадамалар жасады. Жиында Атырау мемлекеттік университетті жаратылыстану факультетінің 2 курс студенті Владимир Когай да қазақ тілінде сөз сөйледі.

2018 ж. 10 желтоқсанында өткен Атырау облысы ҚХА-ның XXII сессиясында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті гуманитарлық ғылымдар факультетінің деканы Г.Қ. Қайрғалиева, Қазақстан тарихы кафедрасының меңгерушісі Л. Бердіғожин ҚХА жұмысына белсенді үлес қосқан ұшін Қазақстан халқы Ассамблеясы Төрағасының орынбасары Л.А. Прокопенко атынан Құрмет грамотасы мен Алғыс хатымен марапатталды.

2019 ж. 24 қыркүйекте Нұр-Сұлтан қаласында Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедралары Республикалық қауымдастығының кеңейтілген мәжілісінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ҚХА Институты директоры, т.ғ.д., профессор Ж.Ү. Қыдыралинанаға жалпыұлттық бірлікті және қоғамдық келісімді нығайтудағы белсенді жұмысы үшін Қазақстан халқы Ассамблеясы Төрағасының орынбасары Ж.Қ. Түймебаевтың атынан Алғыс хат тапсырылды.

2019 ж. 27 мамырда Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өткізілген 31 мамыр – Қазақстандағы кеңес кезіндегі ашаршылық және саяси-қүғын қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «дөңгелек үстелге» облыстың мемлекеттік органдар мен қоғамдық ұйымдардың басшылары, ғылыми-сарапшылық қауымдастығы мен жастар, Атырау облысы Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы ғылыми-сараптамалық тобының мүшелері, этномәдени бірлестіктердің өкілдері қатысты.

2019 ж. 31 қазанда Нұр-Сұлтан қ. өткен Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапшылық кеңесінің 10 жылдығына арналған «Әралуандықтағы бірлік: қазақстандық және халықаралық тәжірибе» атты ғалымдар мен сарапшылардың халықаралық форумында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ҚХА институтының директоры, т.ғ.д., профессор Ж.Ү. Кыдыралина «ҚХА ғылыми-зерттеу құрылымдарының қоғамдық және тарихи сананы жаңғыртудағы әлеуеті» тақырыбында баяндама жасады.

2019 ж. 07 қарашада университетімізде Атырау облысы әкімі аппараты ҚХА Хатшылығы, «Қоғамдық келісім» КММ, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ұйымдастырыуымен «Қоғамдық келісім мен ұлт бірлігінің факторы ретінде тарихи сананы жаңғырту» тақырыбында республикалық ғылыми-практикалық конференция өтті.

2020 ж. 05 ақпанында университетімізде Атырау облысы Казақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сараптамалық тобының жаңа құрамы бекітіліп, тобының төрағасы болып университет ректоры, профессор С.Н. Идрисов сайланды.